Market Budowlany

Waldi Bud z pasji do budownictwa. Materiały budowlane, porady, wskazówki, ceny materiałów budowlanych.

Wiesz już, jakie okna powinieneś mieć w swoim domu?

Jeśli nie, koniecznie przeczytaj nasz poradnik

Produkt polecany przez redakcję

Wyjaśniamy w nim czym różnią się poszczególne modele okien

Podpowiadamy, w jaką stolarkę zainwestować

Tłumaczymy, czym są właściwości termoizolacyjne

Wskazujemy na sprawdzone rozwiązania

1

Dla fachowców

2

Dla amatorów

3

Dla Ciebie

Jakie okna wybrać do mieszkania w centrum miasta? Podpowiadamy, na co powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem

Wybór stolarki okiennej nie jest łatwy, zwłaszcza gdy mieszkamy blisko hałaśliwego centrum dużego miasta. Te specyficzne warunki sprawiają, że bardzo trudno o wybór odpowiedniego typu okien, które zapewnią komfortowe mieszkanie. Jeżeli więc chcesz wiedzieć jakie okna wybrać do Twojego mieszkania to poczytaj kilka wskazówek od naszych specjalistów.

     Parametry mają tutaj kluczowe znaczenie

Zwykle wybierając okna szukamy czegoś co pasuje nam pod względem wizualnym. Wiadomo to kwestia gustu, dla jednych to szprosy, inny szukają okien w nowoczesnym designie. Zwykle w takich wypadkach inne funkcjonalności okna schodzą na dalszy, a to podstawowy błąd. Wybierając okna do mieszkania, zwłaszcza takiego narażonego na hałas powinniśmy zwrócić uwagę na stopień dźwiękochłonności danej stolarki (czytaj więcej na ten temat w rankngu okien »). Istotną kwestią jest również stopień nasłonecznienia mieszkania, zwłaszcza latem.

    Wybór materiału jest niezwykle istotny

Wiadomo najładniejsze i najdroższe są okna drewniane, jednak nie zawsze są też najbardziej funkcjonalne. Zwłaszcza w miastach, w których panuje duży stopień zanieczyszczenia lub smog. Kwaśne deszcze wżerają się bowiem w strukturę takich okien i niszczą ją w bardzo krótkim czasie, w takim wypadku warto więc wybrać okna z tworzyw sztucznych takich jak PCV lub aluminium. To materiały praktycznie nie wchodzą w reakcje z innymi substancjami chemicznymi, a dodatkowo są bardzo wytrzymałe oraz łatwe w utrzymaniu czystości.

Kliknij Lubię To! na naszym profilu na Facebooku

Dlaczego Waldi Bud? Bo pracujemy z fachowcami

Na nasz zespół składają się wysoce wykwalifikowani specjaliści, w tym m.in. właściciele firm wykonawczych, kierownicy budowy, architekci i dziennikarze, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w budownictwie

Waldi Bud to miejsce, od którego budowę swojego domu zaczynały setki Polaków. I Ty też możesz być wśród nich. Rzuć okiem na dostępne artykuły, komentarze i analizy ekspertów.

Szybki przegląd po serwisie Waldi Bud. Skontaktuj się z nami i sprawdź, kto tworzy nasz zespół redakcyjny

O Waldi Bud

Copyright © 2022

Waldemar Grześkowiak

Wszelkie prawa są zastrzeżone

Razem z nami budowa domu stanie się prostsza, niż mogłeś przypuszczać. Serio.