Market Budowlany

Waldi Bud z pasji do budownictwa. Materiały budowlane, porady, wskazówki, ceny materiałów budowlanych.

Sprawdź, które rolety zewnętrzne będą odpowiednie

Do Twojego domu oczywiście

Produkt polecany przez redakcję

Upewnij się, że wiesz jak wybrać rolety zewnętrzne

Przeczytaj, jakie różnice dzielą 4 popularne systemy rolet

Poznaj najpopularniejsze mity, w jakie obrosły rolety zewnętrzne

Sprawdź, które będą dla Ciebie odpowiednie

1

Dla fachowców

2

Dla amatorów

3

Dla Ciebie

Rolety na okna – czy zewnętrzne faktycznie chronią przed włamaniem? Przeczytaj to zanim kupisz

Wydawać by się mogło, że wszystkie rolety zewnętrzne mają za zadanie chronić dom czy mieszkanie przed nieproszonymi gośćmi. Nie jest to do końca prawda, gdyż większość rolet ugnie się pod działaniem narzędzi czy siły. Tylko te ze specjalnymi wzmocnieniami, czyli antywłamaniowe mają szansę uchronić dom przed spustoszeniem. Podpowiadamy zatem na co zwrócić uwagę kiedy myślimy o zakupie rolet na okna do swojego domu.

     Rolety zewnętrzne wstawiamy w trakcie budowy

Jeżeli akurat planujesz wykańczanie domu to jest to idealny moment na podjęcie decyzji o wstawianiu rolet zewnętrznych. Większość z nich wymaga bowiem montażu w nadprożu okna, przez z oczywistych względów lepiej tego nie robić po zakończeniu budowy. Podobna kwestia jest w przypadku mieszkania, warto bowiem wstawiać rolety w czasie generalnego remontu, wraz z wymianą stolarki okiennej (źródło informacji: Rolety zewnętrzne na dzień 15.12.2016 r.). W przeciwnym razie i tak musisz zdemontować okna by zainstalować tego typu rolety w swoim mieszkaniu.

    Rolety na okna antywłamaniowe, czyli jakie?

To chyba najistotniejsza kwestia, którą trzeba poruszyć w temacie. Nie wszystkie bowiem rolety zewnętrzne są odpowiednio wzmacniane, tak by chronić mieszkanie przed intruzem czy wyważeniem czy uszkodzeniem stolarki okiennej. Tego typu rolety na okna są odpowiednio droższe i mają specjalistyczne certyfikaty świadczące o wytrzymałości. Czy warto w nie inwestować? To zależy od tego jakie mamy ryzyko związane z włamaniem czy wtargnięciem nieproszonego gościa. Zwykle jednak doskonale sprawdzają się zwykłe rolety bez dodatkowych wzmocnień.

Kliknij Lubię To! na naszym profilu na Facebooku

Dlaczego Waldi Bud? Bo pracujemy z fachowcami

Na nasz zespół składają się wysoce wykwalifikowani specjaliści, w tym m.in. właściciele firm wykonawczych, kierownicy budowy, architekci i dziennikarze, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w budownictwie

Waldi Bud to miejsce, od którego budowę swojego domu zaczynały setki Polaków. I Ty też możesz być wśród nich. Rzuć okiem na dostępne artykuły, komentarze i analizy ekspertów.

Szybki przegląd po serwisie Waldi Bud. Skontaktuj się z nami i sprawdź, kto tworzy nasz zespół redakcyjny

O Waldi Bud

Copyright © 2022

Waldemar Grześkowiak

Wszelkie prawa są zastrzeżone

Razem z nami budowa domu stanie się prostsza, niż mogłeś przypuszczać. Serio.